Elorrio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elorrio
Komunë
noform
An archway in Elorrio
Stema_figura
Vendndodhja
Elorrio is located in Spanjë
Elorrio
Elorrio

Koordinatat: 43°7′50″V 2°32′34″P / 43.13056°V 2.54278°P / 43.13056; -2.54278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Ana Otadui
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.32 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 7,294 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1356
Vendasit Spanish: elorriano (ana)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48230
Koordinatat 43° 7′ 50″ Veri

2° 32′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.elorrio.net


Elorrio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Elorrio ka 7,294 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]