Entela Hysko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entela Hysko.jpg

Entela Hysko ka lindur më 5 korrik 1980 në Çorovodë të Skraparit. Shkollën fillore dhe 8-vjeçare i mbaroi në vendlindje. Shkollën e Mesme të Përgjithshme e mbaroi në gjimnazin "Arben Broci" në Tiranë. Ka përfunduar Fakultetin e Akademisë së Arteve për aktrim dhe më pas Specializimin për regjizurë. Ka punuar në "Top Albania Radio" dhe "Top-Channel". Vdes nga një aksident tragjik me makinë së bashku me pronarin e Top Medias gazetarin Dritan Hoxha më 23 maj 2008.