Epoka e Gurit dhe Shqipëria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Epoka e Gurit dhe Shqipëria.JPG

Epoka e Gurit dhe Shqipëria Gjinia: Histori, arkeologji. Autori: Ilir Gjipali. Shtëpia botuese: Botart Viti: 2012. Faqet e librit 320. ISBN 978-9928-116-19-2

Libri "Epoka e Gurit dhe Shqipëria" jep njohuri themelore për prehistorinë nëpërmjet veprimtarisë kërkimore – studimore dhe rezultateve të deritanishme të Arkeologjisë së Prehistorisë në shkallë të përgjithshme, rajonale dhe për Shqipërinë.