Erandio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erandio
Komunë
noform
Erandio
Stema_figura
Vendndodhja
Erandio is located in Spanjë
Erandio
Erandio

Koordinatat: 43°18′17″V 2°58′23″P / 43.30472°V 2.97306°P / 43.30472; -2.97306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Joseba Goikouria Zarraga
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 24326 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48950
Prefiksi +34 (Spain) + 94 (Biscay)
Koordinatat 43° 18′ 17″ Veri

2° 58′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Erandio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Erandio ka 24326 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]