Erika Cremer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Erika Cremer lindi më 20 maj 1900 në München (sq. Mynih), Gjermani dhe vdiq më 21 shator 1996 në Innsbruck. Ishte fizikane dhe kimiste gjermane.