Ermua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ermua
Komunë
noform
Ermua town hall
Stema_figuraErmua bandera.gif
Vendndodhja
Ermua is located in Spanjë
Ermua
Ermua

Koordinatat: 43°11′15″V 2°30′3″P / 43.18750°V 2.50083°P / 43.18750; -2.50083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Carlos Totorika Izagirre
Partia PSE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 16278 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48260
Prefiksi +34 (Spain) + 94 (Biscay)
Koordinatat 43° 11′ 15″ Veri

2° 30′ 3″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.ermua.es


Ermua është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Ermua ka 16278 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]