Erzinxhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erzinxhan
Qytet
noform
Qendra e qytetit e Erzinxhanit
Vendndodhja
Erzinxhan is located in Turqia
Erzinxhan
Erzinxhan
Vendndodhja e Erzinxhan në Turqi

Koordinatat: 39°45′V 39°30′L / 39.750°V 39.500°L / 39.750; 39.500

Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Provinca Erzinxhan
Kryetari i Bashkisë Cemalettin Başsoy
Partia AKP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11,930 km2
Lartësia 1,185 m (m.n.d.)
Popullsia 152,477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EET (+2)
Verore EEST (+3)
Kodi Postal 24000
Prefiksi 0446
Targa 24
Faqja Zyrtare www.erzincan.bel.tr

Erzinxhan është qytet në verilindje të Turqisë.

Klima[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klima e qytetit është me dimëra të ftohta dhe verë të nxehta. Pranvera është stina më e lagësht.