Espera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Espera
Espera, December 2008
Espera, December 2008
Flamuri i Espera
Stema zyrtare e Espera
Map of Espera (Cádiz).png
Popullsia
 • Gjithsej4.005
Emri i banorëveEspereño, ña
Faqja zyrtare[[1] www.espera.es/%20espera.es]]

Espera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Espera ka 4005 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 123.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]