Estepa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estepa
Komunë
Stema_figuraBanderaEstepa.svg
Vendndodhja
Estepa is located in Spanjë
Estepa
Estepa

Koordinatat: 37°17′30″V 4°52′45″P / 37.29167°V 4.87917°P / 37.29167; -4.87917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Sevilla
Qarku Sierra Sur de Sevilla
Kryetari i Bashkisë Juan García Baena
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 202.42 km2
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Popullsia 12547 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1241
Vendasit Estepeño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41560
Koordinatat 37° 17′ 30″ Veri

4° 52′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.estepa.com


Estepa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur de Sevilla, të provincës Sevilla, në Andalusia. Estepa ka 12547 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 202.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]