Euphorbia helioscopia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Euphorbia helioscopia
Euphorbia helioscopia
Euphorbia helioscopia
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia helioscopia

Euphorbia helioscopia është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Euphorbia helioscopia në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.