Euphorbia lathyris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Euphorbia lathyris
Euphorbia lathyris
Euphorbia lathyris
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia lathyris

Euphorbia lathyris (lat. Euphorbia lathyris L.) është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Euphorbia lathyris në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale