Euphorbia plagiantha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Euphorbia plagiantha
Euphorbia plagiantha
Euphorbia plagiantha
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia plagiantha

Euphorbia plagiantha (lat. Euphorbia plagiantha L.) është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Euphorbia plagiantha në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.