Euphorbia pulcherrima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Euphorbia pulcherrima
Euphorbia pulcherrima
Euphorbia pulcherrima
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia pulcherrima

Euphorbia pulcherrima (lat. Euphorbia pulcherrima L.) është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Euphorbia pulcherrima në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale