Fairview Park, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fairview Park, Indiana
Anglisht : Fairview Park
qytet
Vendndodhja
Fairview Park, Indiana is located in SHBA
Fairview Park, Indiana
Fairview Park, Indiana

Koordinatat: 39°40′54″V 87°24′49″P / 39.68167°V 87.41361°P / 39.68167; -87.41361

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Vermillion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.28 km2
 •  tokësore 2.28 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 1386 banorë (2010)
Dendësia 608.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47842
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 40′ 54″ Veri

87° 24′ 49″ Perëndim

Fairview Park, Indiana (Fairview Park) është një qytet në qarkun Vermillionshtetit federal Indiana, SHBA. Në Fairview Park, Indiana jetojnë 1386 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 608.1 banor/km2 (1575 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.28 km2 (0.88 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 156 m (512 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fairview Park, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale