Falköping

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Falköping
Qytet
noform
Pamje nga sheshi në Falköping
Vendndodhja
Falköping is located in Suedia
Falköping
Falköping

Koordinatat: 58°10′30″V 13°33′11″L / 58.17500°V 13.55306°L / 58.17500; 13.55306

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Qarku Västra Götaland
Komuna Komuna Falköping
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.54 km2
Popullsia 17,170 banorë
Dendësia 1.915 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1200
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 521 xx
Prefiksi (+46) 515
Koordinatat 58° 10′ 30″ Veri

13° 33′ 11″ Lindje

Faqja Zyrtare www.falkoping.se

Falköping është qytet në provincën Västragötland, Suedi. Qyteti ka pasur 17,170 banorë më 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Falköping – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale