Fatime Llugiqi-Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fatime Llugiqi-Ademi (1951-2019) aktore shqiptare. E lindur më 16 shkurt të vitit 1951, ajo ka mbaruar Shkollën e Lartë Pedagogjike, në grupin e artit dramatik në klasën e Faruk Begollit dhe të Bekim Fehmiut. Prej vitit 1973 e deri në pensionim, ishte aktore e përhershme e trupës së Teatrit Kombëtar të Kosovës.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.