Federata e Peshëngritjes e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Federata e Peshëngritjes e Kosovës, ose shkrurt FPK-ja, është shoqëri e peshëngritësve dhe klubeve të tyre në Kosovë.

Federata e Peshëngritësve rrjedhë nga Federata e Mundjalistëve të Kosovës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Atletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo Flag of Kosovo.svg
Weightlifting pictogram.svg
Weightlifting pictogram.svg