Federata e Pingpongut e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Federata e Pingpongut e Kosovës, ose shkrurt FPPK-ja, është shoqëri e pingpongistëve dhe klubeve të tyre në Kosovë.

Federata kryesohet nga kryesia me në krye Rifat Rifatin (2011) dhe ka 13 klube pingpongistësh anë e mbanë Kosovës. Numri i pingpongistëve të regjistruar pranë kësaj Federate sillet rreth 251 meshkuj dhe 166 femra, që gjithësej në vitin 2011 ishin 417 veta..

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Atletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo