Feja në Emiratet e Bashkuara Arabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Feja zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe është feja islame. Sipas regjistrimit të fundit 76 % janë mysliman, 9 % krishterë dhe 15 % të tjerë. 85 % janë mysliman sunni dhe 15 % shiitë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]