Finiş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Finiş
Komunë
Vendndodhja
Finiş is located in Rumania
Finiş
Finiş

Koordinatat: 46°38′V 22°19′L / 46.633°V 22.317°L / 46.633; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104.71 [1] km2
Popullsia 3681 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417265
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Brusturi, Finiş, Fiziş, Ioaniş, Şuncuiş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Finiş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3681 banorësh dhe sipërfaqe 104.71 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Brusturi, Finiş, Fiziş, Ioaniş, Şuncuiş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)