Finlandë 1–1 Kosovë (5 shtator 2016)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ndeshja e futbollit Finlandë – Kosovë për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” u luajt në Turku të Finlandës më 5 shtator 2016. Kosova barazoi 1-1 me Finlandën, me një gol nga Valon Berisha. Kjo ishte ndeshja e parë dhe goli i parë që shënoi Kosova në një ndeshje zyrtare.