Fithian, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fithian, Illinois
Anglisht : Village of Fithian
fshat
Vendndodhja
Fithian, Illinois is located in SHBA
Fithian, Illinois
Fithian, Illinois

Koordinatat: 40°6′52″V 87°52′31″P / 40.11444°V 87.87528°P / 40.11444; -87.87528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 506 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (MST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 61844
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 6′ 52″ Veri

87° 52′ 31″ Perëndim

Fithian, Illinois (Village of Fithian) është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Fithian, Illinois jetojnë 506 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (1308.9 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.38 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (663 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fithian, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale