Fitimi nga investimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fitim do të thotë të gjitha shumat ose sendet e fituara me anë të një investimi që përfshin, ndër të tjera, të ardhura, kamata, fitimet kapitale, dividentet dhe rentat.[1]Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR INVESTIMET E HUAJA Në amëzën assembly-kosova.org Archived 27 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.