Fjalimi javor i kryeministrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fjalimi javor i kryeministrit të Kosovës është radio transmetim politik që emitohet në valet e radio kosovës.

Fjalimi javor i kryeministrit transmetohet çdo të hënë fjalimi javor i kryeministrit të Kosovës drejtuar opinionit kosovar. Kjo është bërë në marrëveshje me Zyrën e Kryeministrit dhe çdo të hënë tekniku i Radio Kosovës incizon në zyrën e kryeministrit fjalimin e tij javor, i cili transmetohet në orën 12:00.

Pjesa më e madhe e mediave kosovare transmeton këtë fjalim duke u thirrur në Radio Kosovën, prandaj ka peshë të veçantë.

Nuk ka ndonjë arkiv të emisionit në internet. Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.