Fjalori elektronik shpjegues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fesh 02.gif

Fjalori elektronik shpjegues QEP apo Fesh është vegël informatike e programuar që përdoruesve ju ofrohet si program ekzekutues, me anën e të cilës bëhen shpjegime gjuhësore të fjalëve nga thesari i gjuhë shqipe.

Fjalori elektronik shpjegues (FESh) është njëra pjesë e projektit të Qendrës për Edukim dhe Përparim, Gjuha shqipe dhe kompjuteri. Vegla gjegjësisht produkti është i lirë për përdorim nën kushte të caktuara.[1]

Dëftime domalli[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza QEP