Flamuri i Panamasë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Flamuri - Panama)
Jump to navigation Jump to search
Flamuri i Panamasë

Flamuri i Panamasë u krijua nga Maria Ossa de Amador. Dita e këtij flamuri është 4 nëntori, e cila festohet çdo vit në Panama dhe është një ditë pas pavarsisë së Panamasë nga Kolumbia.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]