Jump to content

Flamuri i Kolumbisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Kolumbisë

Flamuri i Kolumbisë u adoptua më 26 nëntor, 1861. Ai është një terngjyrësh horizontal i verdhë, i kaltër dhe i kuq. Vija e verdhë zë gjysmën e sipërme të flamurit kurse e kaltra dhe e kuqja e zënë gjysmën e poshtme.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]