Flamuri i Nikaraguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flamuri i Nikaraguas

Flamuri i Nikaraguas u adoptuan më 27 Gusht, 1971. Ai bazohet në flamurin e flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore dhe ishte inspiruar nga Flamuri i Argjentinës

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]