Flamuri i Nikaraguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Nikaraguas

Flamuri i Nikaraguas u adoptuan më 27 gusht, 1971. Ai bazohet në flamurin e flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore dhe ishte inspiruar nga Flamuri i Argjentinës

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]