Flamuri i Venezuelës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flamuri i Venezuelës

Flamuri i Venezuelës daton nga viti 1811, fillimi i përpjekjes së këtij vendi për pavarsi. Dizajni i thjeshtë përfshin një trengjyrësh horizontal me ngjyrë të verdhë, të kaltër dhe të kuqe. Modifikime tjera përfshijnë përfshirjen e disa yjeve.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]