Jump to content

Flora dhe fauna e Sharrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Malet e Sharrit posedojnë një flor dhe faunë të pasur në Ballkan. Sidomos janë të njohura në botë me racën e Qenit te Sharrit, po më këtë emër.

Kjo racë e qenit të bardh përngjan shumë në ariun e polit të veriut.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]