Florenc Bufasi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Florenc Bufasi
Emri i plotë Florenc Bufasi
Pozicioni Mbrojtës
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm KF Partizani
Klubet e të rinjve
Vitet Klubi
2005-2006 KF Partizani
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
2006-2007
KF Partizani
1 (-)


Florenc Bufasi është mbrojtës i KF Partizani, skuadër tek e cila luan që nga sezoni 2006-2007. Ai ka luajtur edhe për Partizani U19 dhe është nje lojtar i dalë nga Akademia Partizani.