Fort Dodge, Iowa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fort Dodge
Qytet
Rruga qendrore
Rruga qendrore
Parimet: 
Kufi i së ardhmes
Popullsia
 • Gjithsej24.441

Fort Dodge është qytet dhe zyrë qendrore në qarkun Webster, Iowa, Shtetet e Bashkuara. Fort Dodge është qendra kryesore për North Central dhe Iowa Veriore.

Binjakëzimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas 13 dhjetorit 2016, Fort Dodge ka një binjakëzim: