Fortesat Kodrinore të Rajasthanit

Coordinates: 24°53′00″N 74°38′46″E / 24.8833°N 74.6461°E / 24.8833; 74.6461
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fortesat Kodrinore të RajasthanitIndinë Veriore janë pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCOs. Ato përfshijnë:

Panoramë oborrit të Fortesës së Amerit

Fortesa janë të vendosura kryesisht në Vargun e Aravallit dhe u ndërtuan midis shekujve të V dhe të XVIII. 24°53′00″N 74°38′46″E / 24.8833°N 74.6461°E / 24.8833; 74.6461

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]