Fragaria moschata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fragaria moschata
Fragaria moschata
Fragaria moschata
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Rosaceae
Rosoideae
Grupi: Fragaria
Fragaria moschata

Fragaria moschata (lat.Fragaria moschata ) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Rosoideae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fragaria moschata në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosoideae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.