Jump to content

Fragaria viridis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fragaria viridis
Fragaria viridis
Fragaria viridis
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Rosaceae
Rosoideae
Grupi: Fragaria
Fragaria viridis

Fragaria viridis (lat.Fragaria viridis ) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Rosoideae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fragaria viridis në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosoideae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale