Frailes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Frailes
Stema zyrtare e Frailes
Popullsia
 • Gjithsej1.681
Emri i banorëveFrailero

Frailes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur, të provincës Jaén, në Andalusia. Frailes, Spain ka 1681 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41,37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]