Jump to content

Franco Nero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Franco Nero (lindur më 23 nëntor 1941, San Prospero tek Modena, i pagëzuar Francesco Sparanero) artist, italian nga Italia.

Franko Nero dhe familja e tij, në dekadat e fundit, janë të angazhuar në krijimtarin artistike që prekë realitetin e botës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.