Franga (Movër)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frangë
Φράγκα
Fshat
Vendndodhja
Frangë is located in Greqia
Frangë
Frangë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Movër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 103 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 4′ 27″ Veri

21° 29′ 0″ Lindje

Popullsia 226 banorë (2011)

Frangë[1] (greqisht: Φράγκα/Frágka) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.