Frauenfeld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Frauenfeld
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
22.063 banorë (2006) banorë
/km² banorë/km²
Sipërfaqja 27.40 km² km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare {{{faqezyrtareekuvendit}}}
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Frauenfeldi, (gjer: Frauenfeld), është qytet në Zvicër, shtrihet në kanton Turgau.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Arsimi dhe kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Sporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Ngjarjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Transporti[redakto | redakto tekstin burimor]

Turizmi[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]