Jump to content

Frajburgu

Coordinates: 47°59′N 7°51′E / 47.983°N 7.850°E / 47.983; 7.850
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Freiburg im Breisgau)

47°59′N 7°51′E / 47.983°N 7.850°E / 47.983; 7.850 Freiburg im Breisgau është qyteti i katërt me i madh me rradhë pas qytetve Stuttgart, Mannheim dhe Karlsruhe, në njesinë federale gjermane Baden-Württemberg. Klubi i futtbollit i qytetit luan në ligën e parë të Gjermanisë (Bundesliga).