Frode Granhus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Frode Granhus(13 mars 1965 - 15 shtator 2017[1]) ishte shkrimtar norvegjez.

Në vitin 2003, ai shkroi një roman Hevneren. Granhus punoi si këshilltar në NAV dhe ka jetuar në Leknes.

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Hevneren (2003)
  • Be en bønn for Sikas (2006)
  • Malstrømmen (2010)
  • Stormen (2012)
  • Djevelanger (2014)
  • Kistemakeren (2015)
  • Forliset (2017)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Forfatter Frode Granhus er død

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]