Fruiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fruiz
Komunë
Stema_figuraFruiz bandera.gif
Vendndodhja
Fruiz is located in Spanjë
Fruiz
Fruiz

Koordinatat: 43°19′45″V 2°47′0″P / 43.32917°V 2.78333°P / 43.32917; -2.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku
Kryetari i Bashkisë Ainara Zelaia (EAJ-PNV)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.73 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fruiztarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48116
Koordinatat 43° 19′ 45″ Veri

2° 47′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fruiz.net


Fruiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Fruiz ka 537 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]