Jump to content

Fshehtësia profesionale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fshehtësi profesionale është ruajtje e të dhënave për gjendjen shëndetësore të qytetarit, nga personat e paautorizuar [1].

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN PËR TË DREJTAT DHE PËRGJEGJËSITË E QYTETARËVE NË KUJDESIN SHËNDETËSOR Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 27 shtator 2007 tek Wayback Machine