Fterra portë e Kurveleshit (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kengë e kenduar nga grupi polifonik i fshatit Fterra ne Festivalin Folklorik të Gjirokastrës 1971.

Teksti[redakto | përpunoni burim]

  • Fterra port' e Kurveleshit
  • vend betejash, sheshe lufte
  • gjithnjë burrat lidhnin besën
  • dhe të ligung ndiqin tutje

Kenduar nga[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Fterra

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

http://www.youtube.com/watch?v=_C337xYFkXQ