Fuck The Government

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fuck The Goverment eshte nje kenge e kenduar nga Kengetarja Adelina Ismaili e realizuar ne vitin 1998 nuk kalon pa komente te bujshme, tabu e dyte u thye nga Adelina Ismaili. Fiton cmimin "Best Look" per imazhin e saj tejet modern ne ate kohe, me floke te shkurter ngjyra ngjyra dhe veshje hip-hop. Kete vit Adelina Ismaili ftohet nga organizata nderkombetare humanitare "Open Heart" qe te realizoje koncert ne Shqiperi me yllin e madh nderkombetar te asaj kohe, DJ Bobo.