Fuego

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vullkani Fuego eshte nje nga vullkanet me aktive ne bote. Ai gjendet ne Guatemale dhe eshte 3.763m i gjate.