Fuencaliente de La Palma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Fuencaliente)
Jump to navigation Jump to search
Fuencaliente
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.42[1] km2
Popullsia 1798[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Fuencaliente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Fuencaliente ka 1798[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.42[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°29′V 17°50′P / 28.483°V 17.833°P / 28.483; -17.833