Jump to content

Fuencaliente de La Palma

Coordinates: 28°29′N 17°50′W / 28.483°N 17.833°W / 28.483; -17.833
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fuencaliente
Stema zyrtare e Fuencaliente
Popullsia
 • Gjithsej1.798[1]

Fuencaliente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Fuencaliente ka 1798[1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.42[2] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

28°29′N 17°50′W / 28.483°N 17.833°W / 28.483; -17.833