Fuente Obejuna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuente Obejuna
Komunë
Vendndodhja
Fuente Obejuna is located in Spanjë
Fuente Obejuna
Fuente Obejuna

Koordinatat: 38°16′V 5°25′P / 38.267°V 5.417°P / 38.267; -5.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Córdoba
Qarku Fuente Obejuna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 592 km2
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Popullsia 4961 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Fuente Obejuna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuente Obejuna, të provincës Córdoba. Fuente Obejuna ka 4961 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 592 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]