Fundërrina e verës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fundërrina e verës është mbetja e grumbulluar pas fermentimit në enë dhe që përmban verë apo musht të rrushit, gjatë ruajtjes apo pas trajtimit të autorizuar dhe mbetja e fituar nga filtrimi apo centrifugimi i këtyre prodhimeve.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine